Zajęcia kulinarne

Zajęcia kulinarne pt.: „Anteczkowe smakołyki”

Zajęcia kulinarne prowadzone w Naszym Klubiku korzystnie wpływają na rozwój

OLYMPUS DIGITAL CAMERAosobowości Dziecka i są doskonałą formą spędzania czasu. Zajęcia te odbywają się ok. godz. 9.30 w każdy piątek. Dodatkowym atutem wspólnego gotowania jest fakt, że zajęcia prowadzą ciocie, które doskonale znają możliwości każdego Dziecka. Zajęcia tego typu łączą przyjemne z pożytecznym. Dzieci mając na sobie czapkę kucharską i fartuszek czując się w ten sposób kimś ważnym i wyróżnionym w obecnej chwili. Takie sytuacje sprawiają, że budzi się w nich chęć do działania, pobudzając ich aktywność i pragnienie współpracy w grupie. Ponad to Dzieci zapoznawane są z zasadami bezpiecznego posługiwania się łyżką, widelcem, nożem itp.

Należy bowiem pamiętać, że wiek uczestników wskazuje na to, iż jest to ich początek wielkiej przygody z gotowaniem. Podczas zajęć zwracamy przede wszystkim uwagę na:
higienę przygotowywanych i spożywanych posiłków
samodzielność wykonywanych posiłków
– umiejętności współdziałania w grupie.

Adekwatnie do przygotowywanych przez nas potraw Dziecko zdobywa dodatkową wiedzę, przekazywaną w sposób dla niego prosty do zapamiętania. Uczy się wierszy lub piosenek dopasowanych tematycznie do zajęć z rytmiki.
W każdym miesiącu będzie ukazywał się nowy konspekt zaplanowanych zajęć pt.: „ Anteczkowe Smakołyki ”.

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć znajdujących się w naszej galerii.OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiamy  Ciocia Karolina i Ciocia Monika