Logorytmika

Neurologopeda: Aneta Cieplicka

Profilaktyczne zajęcia logopedyczne dla dzieci do 3.r.ż. w naszym żłobku mają na celu zapobieganie powstawaniu wad wymowy oraz przygotują narządy artykulacyjne Dziecka do prawidłowego wypowiadania wszystkich głosek.  Realizacja każdej z głosek naszego języka wymaga innego układu artykulacyjnego i pracy innej grupy mięśni. Dlatego tak ważne jest, aby te mięśnie systematycznie ćwiczyć. W ten sposób zapobieganiem także utrwaleniu się wady wymowy, która już ewentualnie powstała.

 SAMSUNG CSC

Dodatkowe połączenie tradycyjnych zajęć logopedycznych z elementami logorytmiki idealnie sprawdza się w pracy z małymi Dziećmi.

Logorytmika to połączenie zabaw muzyczno-ruchowych z nauką poprawnej wymowy. Ćwiczenia te rozwijają umiejętności sprawnego wykonywania ruchu, pomagają w orientowaniu się w czasie i przestrzeni, sprzyjają poprawie koncentracji, stymulują sprawniejsze myślenie. Ponadto mogą być przydatne w wypracowaniu pewnych cech charakteru (np. zdyscyplinowania, poczucia odpowiedzialności, umiejętności pracy w grupie).

W czasie zabaw muzyczno-ruchowych Dzieci wykonują zadania służące rozwojowi mowy i usprawnianie aparatu artykulacyjnego.

Grupowa forma zajęć jest dla Dzieci swobodną i bezstresową formą pracy, w której chętnie biorą udział. Dodatkowo stanowi ona bardzo ważny wstęp do ewentualnie pracy indywidualnej.

Czas trwania:

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 30 minut. Proponowane dni zajęć z logorytmiki to wtorki o godzinie 9:30.

Koszt: 60 zł/msc