Informacje

ANTECZEK to żłobek dla wymagających Rodziców

Placówka jest odpowiedzią na potrzeby osób takich jak Wy. Stworzyliśmy go dla Was i Waszych Pociech – abyście mogli ze spokojem zająć się pracą zawodową, wiedząc, że w naszym żłobku Wasze Dziecko jest pod opieką profesjonalnej Kadry Wychowawczej w godzinach 7.00 – 18.00, od poniedziałku do piątku.

Nasz żłobek jest zlokalizowany w nowym, wolno stojącym domu jednorodzinnym o powierzchni 340 m2, otoczony 200 metrowym ogrodem, który służy jako naturalny plac zabaw. Dom jest ogrodzony oraz monitorowany 24 godziny na dobę.

Rousseau powiedział: „… dziecko, które zna jedynie swoich rodziców, nie zna i ich właściwie dobrze. …” – poprzez rozłąkę z Maluchem nabierzecie jeszcze więcej sił i energii na wspólne zabawy, a my dopełnimy wszelkich starań, aby Smyk w tym czasie był otoczony czułą i troskliwą opieką personelu, rozwijał się i odkrywał Świat razem z Rówieśnikami. Sprawimy, aby cały dzień spędzony w żłobku upłynął Dziecku w rytmie i atmosferze maksymalnie zbliżonej do atmosfery domu rodzinnego.

Nie zastąpimy mu jego ukochanych Rodziców, ale zrobimy wszystko aby czuło się jak u siebie w domu. Tak w naszej ocenie ma działać nowoczesny prywatny żłobek. Naszymi podopiecznymi zajmuje się wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna. Są to osoby, które posiadają wykształcenie w zakresie:
– pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z plastyką,
– pedagogika niepełnosprawnych intelektualnie,
– pedagogika rewalidacyjna,
– pedagogika opiekuńczo-socjalna,
– pedagogika resocjalizacyjna,
– pedagogika cyrku,
– dodatkowo jedna z „Cioć” w naszym zespole posiada dyplom ukończenia pielęgniarstwa II-go stopnia.

Wiedz o tym, że w grupie najmłodszej „Biedroneczki” (5 – 14 miesięcy) opiekunki ukończyły kurs masażu Shantala – zastosowanie u niemowląt i małych dzieci. 
Zdobytą wiedzę wykorzystują codziennie w kontakcie z Najmłodszymi, a poprzez regularne jego wdrażanie, intensywnie pobudzają czucie głębokie u niemowląt, które wpływa na:
– świadomość ciała i kształtowanie jego schematu,
– kontrolę i planowanie ruchów z zakresu aktywności motoryki małej i dużej,
– umiejętność stopniowania ruchu, czyli dozowanie siły z jaką należy wykonać ruch,
– stabilizację posturalną, czyli nieświadome poczucie ustawienia ciała dające stabilizację w wybranej pozycji,
– napięcie mięśniowe,
– poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego,
– płynność i kontrole ruchów.
Jak powiedział Frederick Leboyer: ,,Pieszczoty, głaskanie i przytulanie są dla Dziecka jak pożywienie. Tak samo ważne, jak białko, minerały i witaminy.’’

Różnorodność posiadanych umiejętności świadczy o wysokim poziomie naszej pracy i opiece nad naszymi Dziećmi. Tak szeroka wiedza z zakresu pedagogiki pozwala na tworzenie zajęć edukacyjno-wychowawczych ściśle dostosowanych do wieku i możliwości naszych Podopiecznych. Świadczy o tym fakt, że już w grupie średniej „Zajączki” (16 – 24 miesięcy) prowadzone są m.in. zabawy z językiem angielskim metodą Musical Babies, rytmika wg Teorii uczenia się muzyki Edwina E.Gordona, gimnastyka ogólnorozwojowa czy plastyka.

Ponad to wszystko, najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych Podopiecznych. Dlatego każde Dziecko objęte jest ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW, a cała placówka ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej OC. Personel zaś został przeszkolony w zakresie udzielenia pierwszej pomocy dzieciom.

Każdy z Was Rodziców ma dostęp do systemu monitoringu video całego domu i jego otoczenia.

Opiekujemy się dziećmi w wieku od 5 miesięcy do 3,8 lat.

Nasz Żłobek działa od grudnia 2008 r.

Masz pytania?

Zadzwoń tel. 602 266 309